NASZE WARTOŚĆI
MISJA FIRMY.
Otwierając Piekarnię Adampol postawiliśmy przed sobą wyzwanie – sprawić, by nasi klienci byli zadowoleni z produktów, po które sięgnęli i chcieli po nie wracać. Aby zapewnić im smaczne, ale też zdrowe pieczywo i wyroby cukiernicze ze starannością dobieramy składniki. Stawiamy na naturalne surowce od sprawdzonych, lokalnych dostawców.
Chociaż na co dzień stosujemy nowoczesną technologię, gwarantującą doskonałą jakość, nie zapominamy też o tradycji. Przez lata, wspólnie z najlepszymi piekarzami z naszego regionu, udało nam się wypracować receptury, z których korzystamy do dziś. Cały czas je rozwijamy i ulepszamy, dzięki czemu w naszej ofercie nieustannie pojawia się coś nowego.
PRZYSZŁOŚĆ
WIZJA FIRMY
Jak będzie wyglądała piekarnia Adampol za dziesięć, pięćdziesiąt albo sto lat? Jesteśmy pewni, że w przyszłości pojawią się nowinki techniczne, z których będziemy czerpać i które wprowadzimy do naszej działalności. Być może człowieka nie zastąpi komputer, jednak z pewnością wspomoże go, na przykład przy wyrabianiu ciasta. A sprzedaż pieczywa? Ulubione wypieki nadal będzie można kupić w ulubionym, osiedlowym sklepie, ale także przez Internet. W końcu kto nie lubi robić zakupów przy pomocy kilku kliknięć i to bez wychodzenia z domu?
HISTORIA
Nasza rodzinna przygoda z piekarnictwem
Wszystko zaczęło się w 1989 roku, w czasie wielkich przemian ustrojowych. To właśnie wtedy Roman Joć, mieszkaniec dzielnicy Adampol w Świdniku, wraz z żoną Anną otworzyli pierwszą piekarnię. Do współpracy zaprosił najlepszych fachowców z okolicy. Wśród nich znalazł się, między innymi Kazimierz Gałęzowski, jeden z regionalnych nestorów sztuki piekarskiej. Przez lata poznawał tajniki wypieków, którymi później dzielił się z młodszymi kolegami. W Piekarni Adampol spędził 20 lat. Jego ogromna wiedza, zapał i doświadczenie do dziś stanowią dla nas ogromną inspirację. To właśnie dzięki oddaniu i zaangażowaniu piekarzy udało nam się podbić serca świdniczan, którzy jako pierwsi mieli okazję przekonać się jak smakuje chleb wypiekany w Piekarni Adampol. Wiemy, że z nimi podbijemy jeszcze niejedno podniebienie.
ROZWÓJ
BUDOWA NOWEJ PIEKARNI
Od samego początku stawiamy na jakość oraz bogaty wybór produktów. By je zapewnić, nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań i rozwijamy naszą działalność. Kiedy Piekarnia Adampol osiągnęła pełną moc produkcyjną, postanowiliśmy wyjść na zewnątrz. W latach dziewięćdziesiątych uruchomiliśmy własną sieć sklepów, w której klienci mogli kupować ulubione chleby, bułki czy drożdżówki. By na własne oczy przekonali się, jak wygląda proces ich wypiekania, w dwóch z nich postawiliśmy małe piece. To rozwiązanie pozwoliło nam poznać opinie klientów na temat naszych wyrobów, ale też dowiedzenie się czego jeszcze chcieliby spróbować i co moglibyśmy wprowadzić do swojej oferty.
Przełomowym momentem dla naszej działalności był 2009 rok. Uruchomiliśmy zakład piekarniczy przy ulicy Okulickiego w Świdniku, który wyposażyliśmy w nowoczesne maszyny i sprzęty. To właśnie on stanowi dziś centrum naszego przedsięwzięcia.
SKLEPY FIRMOWE
Bułka i Kromka
To kolejny, milowy krok w historii naszej firmy. W 2015 roku sklepy Piekarni Adampol zostały przekształcone w autorski koncept Bułka i Kromka. Zależało nam na tym, aby nowa marka wyróżniała się na tle innych nie tylko smaczną nazwą i nowoczesnym wystrojem. Sklepy Bułka i Kromka to coś więcej niż miejsce, w którym zrobimy zakupy na śniadanie czy do pracy. Możemy w nich wypić dobrą kawę albo zjeść coś ciepłego. Każdy z nich wyróżnia się innym, flagowym produktem. Na przykład, w lokalach przy ul. Akademickiej w Lublinie oraz Skarżyńskiego w Świdniku wypiekana jest pizza. Z kolei przy ul. Okulickiego, także w naszym rodzinnym mieście, na oczach klientów smażymy mini pączki, do których można wybrać nadzienie i dodatki. Myślimy też o kolejnych punktach.
NOWE KIERUNKI ROZWOJU
Cukiernictwo nowym kierunkiem rozwoju
W marcu 2020 roku powiększyliśmy zakład o dodatkową przestrzeń, liczącą 200 metrów kwadratowych. To umożliwiło nam zwiększenie załogi oraz produkcji, a także rozszerzenie działalności o nową gałąź – wyroby cukiernicze. Obok wyrobów piekarniczych pojawiły się więc tradycyjne ciasta, jak na przykład uwielbiana przez wszystkich szarlotka czy sernik. To jednak nie wszystko. W swojej działalności stawiamy na cukiernictwo francuskie. Wierzymy, że ten rodzaj słodkości przypadnie do gustu naszym nieprzeciętnym zjadaczom chleba.
110 osób
pracuje w Piekarni Adampol
25 tyś
tyle bochenków dziennie wypiekamy
95
tyle odbiorców dziennie zaopatrujemy